Antrenörlük Kariyeri

Antrenörlüğe 18 yaşında TOFAŞ ( Yıldız,Küçük ) da başlayan Cem ÇAĞAL ,DSİ Nilüferspor ( Genç,Yıldız ) İzmir Karagücü ve Paşabahçe ( Genç )kulüplerinde çalıştıktan sonra ABD Montgomery College de Basketbol Eğitimi aldı.Aynı dönemde bu ülkede çeşitli Basketbol Kamplarında Antrenörlük yaptı.
Uzun Yıllar Makospor ( A,Genç ) Kulübünde çalışırken bir süre B Milli Takım yardımcı Antrenörlüğü yaptı. 2 sezon Fenerbahçe ( Genç,Yıldız ) de Altyapı Direktörlüğü görevinde bulundu.
4 sezon daha Makospor ( A-2.Lig) da görev yaptıktan sonra 2003 yılında kurulmasında yardımcı olduğu Bursa Yeşimspor Kulübünde Basketbol çalışmalarına başladı.Halen Yeşimspor Kulübünün Genel Direktörlüğünü ve Basketbol Baş Antrenörlüğünü sürdüren Cem Çağal,Aynı zamanda TBF nin Eğitim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmakta.
27 senedir Basketbola hizmet eden Cem Çağal,çalıştırdığı takımlarla birçok kez Lig ve Türkiye Şampiyonalarında dereceler elde etti.Yetiştirdiği onlarca oyuncusu 1. ligde oynamakta.Minikler Ligi ve Festivalinin kurucusu ve Organizatörü olarak Çağdaş Gazeteciler Derneğince Sosyal Yaşama katkı plaketi ile ödüllendirildi.2008 yılında www.basketligi.com `un yaptığı Ankette “ Türkiye`nin En İyi Altyapı Sorumlusu “ seçildi.
Birçok Kurs ve Seminerde Eğitmenlik yaptı.Üniversite ve Yüksek Okullarda Konferans ve Panallere katıldı.

CEM ÇAĞAL`IN VERDİĞİ KURS VE SEMİNERLER

Antrenör Staj Programı ve 12 Dev Adam Antrenör Eğitim Programı sorumluluğunu yürüten Cem ÇAĞAL`ın Küçükler İçin Basketbol kitabı ve Antrenör ve Beden Eğitimi Öğretmenleri için Basketbol Temel Teknikleri ve Çalışma Drilleri adlı Eğitim CD seti bulunmakta.

funcamp
Ege Yıldızları
Basketbolda Hücum ve Savunma Kombinasyonu Bağlantılı 30 Drill Basketbol Market Miola
Basketbol Market
Basketbol Drill Defteri Basketbol Eğitim DVD Basketbol Eğitim VCD